Kontakt

O mnie

Jedni uwielbiają wędkarstwo, inni pasjonują się sportem, a ja lubię podróże i uwiecznianie na zdjęciach ciekawych sytuacji, miejsc, podpatrywanie przyrody.
               Moja przygoda z fotografią zaczęła się dawno, dawno temu od aparatu DRUH. Własnoręcznie wykonana skrzynka do wywoływania, dwie kuwety z wywoływaczem i utrwalaczem i niecierpliwe oczekiwanie na wyłaniający się obraz… Kolejne to analogowe lustrzanki: Zenit-11, Zenit-13M. Później jakieś kompaktowe, z których mile wspominam PENTAGRAM Photon 434, taki mały tygrys. Niestety, mimo że potrafił wiele to pływać nie umiał i w czasie jednego ze spływów kajakowych zniknął w odmętach rzeki. Po krótkim epizodzie z kiepskim Samsungiem A55W, pojawiła się cyfrowa lustrzanka NIKON 5000 i już można było poszaleć. Jednak trwałe uszkodzenie zmusiło mnie do zakupu następnego aparatu też ze stajni Nikona, tym razem D-5200. Przeszedł ze mną wiele górskich ścieżek, zwiedził wiele krajów, w słońcu, deszczu, na mrozie, a nawet przymusowo nurkowaliśmy razem i służy dzielnie do tej pory, co prawda już jako drugi aparat.  Aktualnie fotografuję NIKON-em D-7500 i sprawia mi dużo radości…
          Zdjęcia wykonuję amatorsko, nie specjalizuję się w żadnym gatunku. Ponieważ lubię podróże dlatego przede wszystkim zamieszczam fotoreportaże z wycieczek, interesujących miejsc. Lubię też podpatrywać przyrodę. Szczególną sympatią darzę Bieszczady i Tatry, dlatego zdjęć z tych wypraw jest najwięcej.
       W chwilach między wyjazdami zajmuję się serwisem RTV i sprzętu komputerowego, organizowaniem, zabezpieczaniem i nadzorem małych sieci teleinformatycznych…

Napisz do mnie

e-mail:  andrzej.banach@gmail.com

Facebook
Instagram
Poczta

Zamieszczone zdjęcia i opisy są chronione prawem autorskim i nie można ich wykorzystywać bez zgody autora. Osoby i instytucje zainteresowane wykorzystaniem zdjęć do celów komercyjnych (strony WWW, czasopisma, książki, kalendarze, ulotki, itp.) proszę o kontakt mailowy. Wszystkie zdjęcia znajdujące się na tej stronie mogą Państwo zamówić w formie pliku o dużej rozdzielczości w formacie jpg.