Multimedialne fontanny

DSC_0911a
Multimedialna fontanna

                       Multimedialne fontanny zawsze przyciągają tłumy widzów i nie inaczej jest w Warszawie. Ulokowany na Podzamczu multimedialny park składa się z dwóch fontann: głównej kołowej i liniowej, zwanej organami wodnymi. Dla najmłodszych wybudowano również wodny plac zabaw, tzw. pluskowisko. Z prawie 400 dysz tryska 30 tysięcy litrów wody na minutę. Wodne strumienie wielobarwnie podświetla około 300 ledowych reflektorów. Co pewien czas na obłoku rozpylonej wody pojawiają się fascynujące laserowe animacje, którym towarzyszy muzyka klasyczna i rozrywkowa.

                        Pełne multimedialne pokazy typu woda – światło – dźwięk odbywają się od maja do września w piątki i soboty. W pozostałe dni tygodnia prezentacja realizowana jest bez dźwięku i laserów. Spektakl zaczyna się w maju i wrześniu o godzinie 21.00, natomiast w czerwcu, lipcu i sierpniu o 21.30.

             W ostatni weekend września multimedialne fontanny pożegnały się z mieszkańcami Warszawy. Zaprezentowany multimedialny pokaz woda – światło – dźwięk, wzbogacony efektami 3D, to show zapierające dech w piersiach. W tym roku tematyką nawiązywał do mistrzostw Europy w piłce nożnej. Na „wodnym ekranie” można było zobaczyć kolorową prezentację państw biorących udział w EURO 2012, historię chłopca marzącego o piłkarskiej karierze, a także migawki z warszawskiej strefy kibica. 

Lokalizacja:

Click to rate this post!
[Total: 52 Average: 4.7]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *